Právě se nacházíte:

Výstava s názvem IKONA

V galerii Atrium na Žižkově probíhá od 16. listopadu až do 22. prosince 2011 výstava výtvarné skupiny RASTR s názvem “IKONA”.

Multimediální skupina s názvem RASTR, v níž dominuje malba, je volným sdružením čtyř umělců: Miloš Englberth, Jindřich Hájek, Jakub Kándl (malíři) a Jiří Macht (fotograf). Seskupení funguje úspěšně již pátým rokem a vychází ze společného názoru odkazujícího ke klasické realistické malbě. Ta u nás ve srovnání se zahraničím není tak rozšířená a na tento fakt upozorňují právě umělci RASTRU inspirovaní mezinárodní tvorbou. Protože jak dokazují stále častější příklady z evropského i amerického výtvarného umění, malba se prosazuje jako možná interpretace skutečnosti pojímaná skrz ,,rastr” současného vidění světa.

Miloš Englberth, Jindřich Hájek a Jakub Kándl vystudovali klasickou malbu na Akademii výtvarných umění v Praze (AVU) a ve své malířské tvorbě využívají i fotografii. Jiří Macht je absolventem katedry fotografie na Filmové a televizní fakultě Akademie Múzických umění v Praze (FAMU). Na výstavách proto dochází k zajímavé konfrontaci fotorealistických maleb tří výtvarníků se skutečnými fotografiemi jednoho fotografa. Doplňkem je i dílo Jakuba Kándla, který spektrum médií rozšiřuje svými počítačovými tisky.

Výstavní síň Atria je otevřena od pondělí do pátku, vždy od 13 do 18 hodin.
Vstupné: 20,- Kč
Návštěvníci koncertů mohou k prohlídce výstavy využít přestávky koncertu.

www.praha3.cz