VZP upozorňuje na podvodníky získávající klienty pojišťoven

Některé klienty zdravotních pojišťoven v uplynulých dnech prý podomní náboráři bez jejich vědomí přeregistrovali k Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP). Upozornila na to dnes sama VZP, podle níž policie v některých regionech v souvislosti s tím řeší sérii trestních oznámení. "Protože VZP nepoužívá k akvizici žádné najaté firmy a podomnímu náboru pojištěnců se vyhýbá, může jít o dílo podvodníka či podvodníků," sdělil ČTK mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý. Vyjádření policie ČTK zjišťuje.

VZP v celé věci vidí pokus o poškození svého jména. Podezřelé je podle ní už to, že se trestní oznámení začala objevovat necelý měsíc před vypršením přeregistračního termínu. Do 30. června totiž musí každý, kdo chce od Nového roku změnit zdravotní pojišťovnu, podepsat přestupní lístek, uvedl Tichý.
 
Podle něj ve většině případů, kterými se policie zabývá, lidé při pokusu vyřídit si různé záležitosti u své zdravotní pojišťovny zjistili, že někdo zfalšoval jejich podpis a přehlásil je k VZP. Případy mají společné i to, že se vesměs staly na severní Moravě a podvedenými byli nezřídka lidé ze sociálně slabých skupin, doplnil Tichý.
 
Současně varoval klienty pojišťoven, aby si na podobné praktiky dali pozor a neuzavírali smlouvy s podomními obchodníky. VZP, která má 5,96 milionu pojištěnců, řeší nábor klientů na svých pobočkách nebo případně na akcích, které jsou pořádány veřejně a jsou jasně označeny symboly pojišťovny, dodal mluvčí.
 
zdroj: ČTK