YIT SPOUŠTÍ NOVÝ PROJEKT KOIVU ZLIČÍN

Původem finský developer YIT postaví na pražském Zličíně nový rezidenční areál, který již tradičně ponese finský název a nabídne bydlení ve finském stylu. Jedenáct nízkoenergetických domů s celkem 154 byty vyroste ve dvou etapách. Projekt má územní rozhodnutí i stavební povolení. V dubnu začne YIT stavět první etapu, jejíž dokončení plánuje na podzim roku 2017.  

Koivu Zličín – nové byty ve finském stylu
V rámci první etapy Koivu Zličín vznikne 5 domů se 70 byty v dispozicích 2+kk až 4+kk o velikostech 43 m2 až 103 m2. K většině přízemních jednotek budou patřit předzahrádky a několik bytů v nejvyšších podlažích bude mít velkou terasu. K ostatním náleží balkóny. V podzemním podlaží budou umístěna parkovací stání, sklepní kóje a kočárkárny. 
„Řešení čtyřpodlažních domů zapadá do konceptu našich projektů inspirovaných severskou architekturou, jež se vyznačuje funkčností, střídmostí a čistými liniemi. Jednoduché, elegantní rysy staveb podtrhnou u všech objektů ploché střechy s atikou. Fasády budou mít probarvené omítky a kvalitní zateplení, které spolu s nízkoenergetickým standardem zajistí majitelům výrazné úspory na vytápění,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo. Druhá etapa, která se začne stavět letos v srpnu, doplní rezidenční areál o dalších 6 domů v dispozicích 1+kk až 5+kk. Architektonické řešení pochází z dílny společnosti Loxia. Prodej nových bytů zajišťuje vlastní obchodní oddělení YIT. V rámci zákaznických služeb developer nedávno pro klienty spustil nový portál YIT Plus, kam se budou moci přihlásit i rezidenti Koivu Zličín. Registrovaní majitelé bytů se na portálu snadno dostanou k informacím, které se týkají jejich bytového domu, mohou tam spravovat své dokumenty k bytu a také komunikovat se správcem domu i se svými sousedy. 

Jméno dal projektu finský národní strom
V projektech YIT nesmí kromě kvalitního provedení a promyšlených dispozic bytů chybět zeleň. „Inspirace Finskem, kde je propojení s přírodou jedním z důležitých prvků všech bytových projektů, je patrná také v našich českých projektech. V případě Koivu Zličín nám nahrává přímo bezprostřední okolí, protože domy vyrostou v blízkosti dvou rybníků a v obklopení březového háje. Bříza, která je finským národním stromem, tak dala i jméno našemu projektu – finsky se totiž řekne koivu,“ vysvětluje Vladimír Dvořák. Uprostřed areálu YIT vybuduje náměstíčko s dětským hřištěm a dostatkem místa pro sousedská setkání.

Vše v dosahu a na metro jen 5 minut
Nízkopodlažní domy Koivu Zličín navazují na vilovou zástavbu starého Zličína. Projekt se nachází v blízkosti ulic Vratičová a Křivatcová. Jen pár kroků je vzdálená pošta, knihovna a autobusová zastávka, z níž se obyvatelé dostanou během 5 minut do Metropole Zličín s obchody, kinem a fitness centrem nebo ke stanici metra pro spojení s centrem Prahy. Snadná je i doprava autem, protože řidiči během několika minut dojedou na Rozvadovskou spojku nebo Pražský okruh. Nedaleko projektu se nachází také mateřská a základní škola a blízké okolí spolu s místními rybníky láká k procházkám a cyklo výletům.