Zaútočte na špeky na všech frontách!

Zhubnout a zpevnit břišní partie není nic jednoduchého – pro mnoho žen je to daleko obtížnější než formování jiných oblastí. Nestačí pouze cvičit, nebo jen změnit jídelníček. Boj proti špekům na břiše vyžaduje boj na všech možných frontách, jen tak může být úspěšný a přinést trvalý výsledek! Vyžaduje velkou dávku odhodlání a vytrvalosti spojenou s úpravou jídelníčku, a především se správným druhem pravidelného cvičení.

Odborníci doporučují kombinaci silového a aerobního tréninku. Přesně takové cvičení nabízí EXPRESKA – 30minutový kruhový trénink pro ženy. Během půl hodiny zde zpevníte tělo, zrychlíte metabolismus a spálíte nadbytečné tuky. S úpravou jídelníčku vám pomohou nutriční specialistky EXPRESKY. Můžete si zakoupit i originální potravinové doplňky podporující zdravé a trvalé snížení váhy nebo maximálně zvýšit efektivitu cvičení s patentovaným systémem Slim Belly, který nově naleznete na vybraných pobočkách. Kluby EXPRESKA na vás čekají na více než 30 místech v České republice a na dalších 7 na Slovensku. Více na www.expreska.cz.
 
Rozhodněte se!
 
Hubnutí nezačíná v posilovně, ale v hlavě. Pokud se chcete bříška zbavit, musíte být odhodlaná. Rozhodněte se, co a proč chcete dělat. Stanovte si (reálné) cíle a plán, jak je plnit. Nezapomeňte při plánování myslet jak na stravu, tak na cvičení. Můžete si i založit deník nebo zapisovat úspěchy do diáře. A nezapomeňte si za plnění průběžných cílů stanovit lákavou odměnu – ovšem nikoli sáček brambůrků či zmrzlinu, ale raději nové šaty či lístek do kina (ovšem bez nároku na popcorn).
 
Zvolte si správný typ cvičení
 
Jak vybrat nejvhodnější aktivitu? Bříško potřebuje nejen zhubnout, ale také posílit. Je tedy třeba myslet na obojí – aerobní cvičení pro spalování tuků i silový trénink pro posílení svalů.
 
Koncept EXPRESKY je postaven na kombinaci kardiovaskulárního a silového tréninku. Najdete zde 16 do kruhu uspořádaných stanovišť, které střídáte po 30 vteřinách. Cvičení probíhá na speciálních hydraulických pístových strojích, které mají jednu velkou výhodu: proti hydraulickému odporu se pohybujete plynule a nehrozí vám proto žádné zranění. Posilujete navíc po celou dobu pohybu, jednou skupinou svalů provádíte tlak a opačnou svalovou skupinou tah. Své svaly tak procvičujete kontinuálně, symetricky a rovnoměrně. Jeden ze strojů se pak na bříško přímo specializuje – a krom břišních posiluje i svaly zádové.
 
Klíčem k efektivnímu spalování tuků je pohyb při optimální tepové frekvenci. „Při vyšší frekvenci tělo spaluje pouze cukry – ačkoli se potíte a nemůžete popadnout dech, tuků se nezbavujete. Při nižší frekvenci sice tuky začnete spalovat, ale po poměrně dlouhé době – při rychlejší chůzi si počkáte až tři čtvrtě hodiny,“ vysvětluje trenérka Tereza (27 let) z olomoucké EXPRESKY. Kruhový trénink je v tomto ohledu ideální: do optimální tepové frekvence se díky rychlému střídání aerobních a posilovacích aktivit dostanete už za pár minut. Bude vám tak stačit pouhá půlhodinka dvakrát až třikrát týdně.