Žena nalezená mrtvá v tramvaji v Modřanech byla zastřelena

Čtyřiašedesátiletá žena, která byla nalezena minulý týden ve čtvrtek se zraněním na hlavě v tramvaji číslo 17 v pražských Modřanech, byla zastřelena. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan s tím, že po pachateli se stále pátrá. Policie žádá každého, kdo stejnou tramvají jel, aby kontaktoval policii. 

"Výzva směřuje ke každému, kdo jel ve čtvrtek v čase mezi 9:55 do 10:20 tramvají číslo 17 směrem do Modřan," řekl Hulan, podle kterého může mít každá informace cestujících "cenu zlata". Důležité je zmapovat poslední hodiny života mrtvé. 
    
Podle policejních informací žena nastupovala ve čtvrtek okolo 9:55 do tramvaje číslo 17 na Palackého náměstí a jela na konečnou zastávku Levského v Modřanech. Odtud tramvaj ve směru do centra vyjela v 10:24 a žena byla objevena ve druhém voze tramvajové soupravy v zastávce U Libušského potoka v Modřanech. O zraněné ženě, která je v bezvědomí a krvácí z hlavy, dostala policie informaci před 11:00. 
    
Totožnost mrtvé ženy policie zjistila ještě ve čtvrtek. V pátek pak pitva určila, že žena zemřela vlivem cizího zavinění. Na případu pracují kriminalisté 1. oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, kteří se zabývají násilnou kriminalitou. 
    
Žena byla vysoká 165 až 168 centimetrů, štíhlé postavy, krátce střižených vlasů se zrzavým přelivem. Oblečená byla do šedomodrého tříčtvrtečního kabátu ze šusťákoviny, tmavých kalhot a tmavých bot. Na hlavě měla černou kšiltovku, přes rameno kabelku a v ruce kostkovanou tašku. Fotografie ženy před nástupem do tramvaje jsou na policejním webu. 
 
zdroj: ČTK