Právě se nacházíte:

Znáte dobře veverky?

Veverka je rostomilé zvířátko, které občas zahlédneme v lese nebo v parku. Myslíte, že ji znáte dobře? Jak se zachovat, když najdete opuštěné veverčí mládě? Zasvěcené odpovědi a další informace získáte během setkání s paní Kateřinou Soukupovou ze záchranné stanice pro veverky Pinky.

Veverka je roztomilé zvířátko, které občas zahlédnete v lese nebo v parku. Myslíte si, že ji znáte dobře? Víte, co veverku ohrožuje a proč patří mezi zvláště chráněné živočichy? Jak se zachovat, když najdete opuštěné veverčí mládě? Znáte co potřebuje ke svému životu a jak si počínat, aby se ji podařilo zachránit? Viděli jste někdy jak vypadá veverčí krmítko?

Zasvěcené odpovědi a další informace získáte během setkání s paní Kateřinou Soukupovou ze záchranné stanice pro veverky PINKY, která má s veverkami bohaté zkušenosti. Ročně jí rukama projde kolem 80 nalezených veverčat z celé ČR, z nichž většina se úspěšně vrátí do přírody. Své poznatky a fotografie o životě divokých veverek shromáždila v knize "Veveřácká kronika" (napsala ji ještě pod jménem Mojžíšová) a publikuje je i na webu Veveratka.cz. (Knihu bude mít s sebou a její koupí podpoříte záchrannou stanici).

http://www.toulcuvdvur.cz/