AERTĚK: FILMOVÝ TÁBOR KINA AERO

Kryštof Hádek jako mafián, Martha Issová zhypnotizovaná tajemným symbolem, mimozemšťané, Jiří Lábus jako černý šerif – to je neutuchající sprcha nápadů na filmovém táboře Aertěk, který právě zahajuje nábor dětí do dvou nových turnusů s maximálním počtem dětí 25 a počet odborných lektorů 8.

Již po čtvrté pořádá kino Aero dětský filmový tábor Aertěk. Z malé akce nadšenců se stal profesionální tábor, který přináší dětem přesně odměřenou směsici zábavy a vzdělávání. Tento rok opět v červenci v Mentaurově u Litoměřic

„Aertěk, to je skutečná legrace a viditelná filmařská práce, kterou tvoří od začátku do konce samotné děti,“ vysvětluje Mirek Velš z kina Aero,koordinátor tábora.

Všechno si vyzkoušejte 
Čemu přesně se Aertěk věnuje? Aertěk slibuje natáčení krátkých filmů a filmová cvičení, kurzy herectví, filmové dílny, práci s kamerou, vyzkoušení několika animačních technik, dabing, filmové hosty, tvorbu plakátů, exkurzi do kina, projekci filmů s úvody, tvorbu scénářů, základy filmové postprodukce a samozřejmě oficiální premiéru vytvořených dětských filmů během tábora v kině Světozor.

Pro koho je tábor určen?
Věková hranice účastníků začíná na 11 letech a končí na 16 letech. Táboroví lektoři jsou skutečnými filmaři, tedy lidmi s bohatými zkušenostmi režie, herectví, kamerou a střihem. A hosté, kteří se přijedou na den či dva věnovat dětem, ti už patří pravidelně mezi ty nejznámější herecké hvězdy. V minulých ročnících tábor navštívili např. Jiří Lábus, Martha Issová nebo Kryštof Hádek.

„Celý program je naplánován do poslední minuty. To vůbec neznamená, že by nebyl protkán spoustou her, ale je domyšlený opravdu podrobně, i když při natáčení vzniká teprve ta ojedinělá nálada Aertěku. Na tu se celý rok těšíme všichni, lektoři i děti,“ doplňuje Filip Kršiak, vedoucí turnusu pro starší děti.

Aertěk je především zábava
Děti se nenásilně učí tvůrčím filmařským postupům a základům filmové řeči, což mohou později využít v různých předmětech na škole nebo tím ohromovat svoje kamarády. Z každého účastníka se na dva týdny může stát malý odborníky na některou z filmových profesí.

Dokument o Aertěku společně s ukázkami prací:
www.youtube.com/watch?v=0xhl0I7qnj8&feature=related
www.youtube.com/watch?v=CJf7ijfwoK8&feature=player_embedded

Aertěk | 1. turnus | 4. - 15.07. 2011
věk: 14 až 16 let
celkový počet dětí: 25 | počet stálých lektorů: 8
místo konání: Mentaurov (3 km od Litoměřic)
vedoucí: Filip Kršiak
Cena: 5900 Kč

Aertěk | 02. turnus | 18. - 29.07. 2011
věk: 11 až 13 let
celkový počet dětí: 25 | počet stálých lektorů: 8
místo konání: Mentaurov (3 km od Litoměřic)
vedoucí: Mirek Velš
Cena: 5900 Kč

Partneři Aertěku:
Asociace českých filmových klubů, Asociace slovenských filmových klubů, Aerofilms, kino Světozor, OP Tiger, Ing. Lesný, Ministerstvo kultury České republiky, Magistrát hlavního města Prahy.

www.aertek.cz