BIO | FONIE – PROJEKT, KTERÝ OŽIVUJE NĚMÉ FILMY

Již tuto neděli pražské Bio Oko svým divákům nabídne druhé pokračování cyklu Bio | Fonie. Projekt, jehož podstatnou složkou projektu je fúze dvou navenek rozdílných uměleckých prostředků - filmu a živé hudby. První večer se promítal film Erotikon za hudebního doprovodu Icon Orchestra.

V neděli 10. dubna ve 20.30 se diváci mohou těšit na legendární expresionistický snímek  Kabinet doktora Caligariho (režie Robert Wiene, Německo 1920).  Film, který v ostře řezaných kulisách vypráví příběh tajemného doktora ovládajícího hypnózou náměsíčníka Césara. Snímek doprovodí živě indie-rocková skupina Please The Trees.

„Mám radost, že právě Bio Oko nabídne návštěvníkům natolik ojedinělý program, jakým je právě Bio | Fonie - tedy uvádění němých filmů s živou hudbou. Zatímco podobných hudebních doprovodů v poslední době vzniká celá řada, i díky festivalům jako Letní filmová škola v UH, diváci většinou nemají možnost taková vystoupení vidět i mimo festivaly, protože pro ně zkrátka není vytvořen prostor v českých kinech. Bio | Fonie by naopak takový prostor měla přinést,“ říká dramaturg cyklu Bio | Fonie Zdeněk Blaha.

Cena vstupenky je 140 Kč.
Vstupenky jsou k zakoupení na pokladně Bia Oko denně 17.00-21.00. Rezervace vstupenek na tel. 608 33 00 88 po-pá 10.00-17.00.
Bio Oko, Františka Křížka 15, Praha 7, 170 00
www.biooko.net