BLÁZNIVÝ VÁNOČNÍ VEČÍREK VE STYLU ALPSKÉHO PUNKU!

Spontánní a nakažlivě zábavná skupina, která je jedinou svého druhu na světě. Duo zpívající za doprovodu kvílejícího akordeonu, nadupaných bicích a elektroniky v hornorakouském dialektu, který míchá s angličtinou. Mísí punk s folklorem, hip hopem i elektronikou. Někdy dojde také na jódlování. Skupina hrdě trvající na své provinčnosti si vydobyla renomé po celém světě.

Attwenger je možné charakterizovat také jako punk-rockovou odpověď na komerci a kýč německých šlágrů: akordeon a elektronika, rakouský dialekt v pankáčském vydání, hudební revolta v nejlepších tradicích německých rockových avantgardistů. Tato dvojice hraje už dvacet let, a vedle elitních evropských festivalů koncertovala v Malajsii, Africe i na Sibiři.

Pokud zpíváte německy a ještě v dialektu, potřebujete ve srovnání s anglosaskými kolegy dvojnásob originality, abyste pronikli do jejich teritoria. Attwenger to dokázali, oblíbil si je legendární britský DJ John Peel, natáčeli s Bobanem Markovičem a jejich nejoddanějším fanouškem je britský kytarista Fred Frith, který často hostuje na jejich nahrávkách.

Více na www.rachot.cz

Hudební ukázky a videa na:
http://www.attwenger.at/
http://www.myspace.com/attwenger

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis

Cena vstupného:
Předprodej: stání 230 Kč, sezení 280 Kč
Na místě: 250/300 Kč

PŘIPRAVUJEME NA ROK 2011:

Respect Plus
www.rachot.cz

20. 1. /čt/ - Fanfare Ciocarlia /Rumunsko/, Palác Akropolis
30. 1. /ne/ - Magnifico /Slovinsko/, Palác Akropolis

Other Music
www.rachot.cz

5. 2. /so/ - Sofa Surfers /Rakousko/, Palác Akropolis
18. 2. /pá/ - The Young Gods „Everybody Knows“ Tour /Švýcarsko/, Palác Akropolis
5. 2. /út/ - The EX /Holandsko/, Palác Akropolis