Česká premiéra slovenských choreografů v Ponci

Divadlo Ponec uvede 21. února od 20:00 hod. českou premiéru slovenské choreografické dvojice Tomáše Nepšinského a Daniela Račka (Debris Company) s názvem [SO FA:]. Dílo bylo inspirováno společnými zážitky, jež oba choreografové zažívali na společných pracovních cestách a vepsala se do něho i zkušenost se ztrátou blízké osoby a setkání se smrtí.

Hlavním tématem inscenace je cestování, opouštění věcí a lidí, se kterými žijeme, přicházení na nová a neznámá místa a návraty zpět, které vrhají nové světlo na naši novou a původní existenci a mění pohled na lidi, věci i přírodu. Oba umělci v choreografii putují v nových zkušenostech, vzpomínkách, pohybech, gestech a dotycích. Přestože téma inscenace se na první pohled jeví jako skličující, je plné katarze a naděje.

„Projekt vznikal dlouho v našich hlavách, myšlenkách a při společných rozhovorech o tom, co máme v tanci a v divadle rádi, co nás fascinuje,“ vysvětluje Daniel Raček vznik choreografie. „Dlouho se utvářel jen mezi námi dvěma, ale po oslovení kostýmerky Kataríny Holkové přicházely nové nápady a myšlenky i z její strany. V poslední fázi nám přinesl pár zajímavých impulzů i Robert Polák, který vytvořil světelný design,“ dodává Raček.

Tomáš Nepšinský a Daniel Raček působí oba jako taneční lektoři na Konzervatoři J. L. Belly v Banské Bystrici a zároveň účinkují v projektech doma a v zahraničí. Daniel má svou domácí scénu v Bratislavě, kde spolu s Debris Company tvoří a prezentuje svá představení. Tomáš vystupuje jako hostující tanečník v různých slovenských a zahraničních produkcích. Oba společně hostují v tanečním souboru DOT504.

Vstupenky na celý večer za 90 Kč / 160 Kč v předprodeji v divadle Ponec a za 120 Kč / 190 Kč v den konání představení a dále v předprodeji na pokladně divadla v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream. Více na www.divadloponec.cz