Český současný tanec ve filmu i v realitě

Divadlo Ponec pořádá 14. února od 20:00 hod. komponovaný večer, v rámci něhož bude uveden dokumentární film Doteky tance o dvou českých tanečních tělesech NANOHACH a VerTeDance, ve kterém budou diváci moci nahlédnout do zákulisí jejich formování a fungování.

Oba soubory vznikly v roce 2004 a brzy se staly výraznými iniciativami, které za relativně krátkou dobu svého působení dosáhly značného úspěchu v České republice i v zahraničí. Obě formace ve své tvorbě ztělesňují samotnou podstatu současného tance doplněnou o mezinárodní zkušenost, obrovské fyzické nasazení a neustálou touhu po hledání nových způsobů vyjadřování.

Ve filmu, který vznikl v koprodukci České televize a FAMU 2010, si jeho autorky Karolína Párová (námět) a Veronika Lišková (námět, scénář a režie) všímají základních principů fungování domácí taneční platformy a věnují se tematice tančícího těla, jeho schopnosti promlouvat k jednotlivému divákovi i nastavovat zrcadlo celé společnosti.

Po skončení filmu bude následovat debata s tvůrci. Součástí večera bude Tour du Café au Lait, minimalistický projekt situovaný do prostředí divadelního baru, který vznikl ve spolupráci NANOHACH a VerTeDance.

Vstupenky na celý večer za 90 Kč a 160 Kč v předprodeji v divadle Ponec a za 120 Kč / 190 Kč v den konání představení a dále v předprodeji na pokladně divadla v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream. Více na www.divadloponec.cz