GOTAN PROJECT KONEČNĚ V PRAZE!!!!

S potěšením oznamujeme, že do Prahy přijíždí zakladatelé stylu elektrotango se svou velkolepou multimediální show. Gotan Project, který je nejúspěšnější francouzskou skupinou současnosti, přijíždí v rámci turné k poslednímu albu Tango 3.0.

Ačkoliv po světě vystupují zpravidla ve sportovních halách a velkých sálech, v Praze vystoupí v komorním prostředí divadla Archa.
 
Pařížská skupina Gotan Project spojila tango s elektronikou a změnila svět. Vybudovala most mezi tangem s akustickými nástroji a dubem. Opar odvěké melanchonie rozfoukala hypnotickými elektrobeaty a samply. Jejich sofistikovaná, decentně pulsující hudba klade důraz na vizuální a výtvarnou složku, takže připomíná zvukové retro obrazy. Jedinečný a originální přístup Gotan Projectu vrátil do elektronické hudby vášeň a srdce.

Skupina získala dvakrát cenu BBC World Music, jejího prvního alba se prodalo přes milion kusů.  "S tangem se nevyplácí žertovat, zvláště když žijete v Argentině," říká vedoucí skupiny. Není tedy náhoda, že skupina vznikla v Paříži a tvoří ji hudebníci z Argentiny, Francie a Švýcarska. Ti jsou jako zkušení filmoví skladatelé mistry rytmu a atmosféry.
 
Páteří skupiny je Francouz Philippe Cohen-Solal, původně hudební poradce tak významných režisérů jako Tavernier, Michalkov či Lars Von Trier. Dalšími členy jsou Christoph H. Müller, který byl průkopníkem elektronické scény ve Švýcarsku, a argentinský kytarista Eduardo Makaroff, původní profesí filmový skladatel a dirigent  orchestru Club Tango v elitní pařížské restauraci La Coupole. Na albech a někdy i na koncertech se skupinou vystupuje celá plejáda hostí: zpěvačky i muzikanti, na scéně nechybí tanečníci. V  kategorii dnes světově úspěšného electrotanga patří Gotan Project k průkopníkům i hvězdám první velikosti, vystupovali v pařížské Olympii, vídeňské Opeře a v Hollywood Bowl v Los Angeles.

Jejich hudba pronikla do světově úspěšných TV programů (Sex ve městě) i filmů, např. Smím prosit (Shall We Dance) s Jennifer Lopez a Richardem Gerem. U nás je dobře známá především skladba Epoca, která se objevila v TV reklamě na mycí prostředky Calgonit.
 
Hudební ukázky a videa:
http://www.gotanproject.com/
http://www.myspace.com/gotanproject

Více na www.respectmusic.cz

Předprodej: pokladna Divadla Archa, Ticketpro

Ceny:
Předprodej: 1095 Kč (Divadlo Archa), 1095 Kč + poplatky (Ticketpro)

GOTAN PROJECT /Francie/
25. 2. 2011 /pá/, 20:00 Divadlo Archa