Koncert skupiny VULCANO

Historie brazilské skupiny VULCANO sahá až do počátku 80 let, kdy se v Evropě zvedala vlna NWOBHM a tvořily se i nové extrémnější odnože metalu - Black Metal, Death Metal a nejinak tomu bylo i v Brazíli. Založení kapely měla tehdy na starosti dvojice Zhema Paul Magrão a Carli Cooper, kteří pomohli šířit heavy metal v Brazíli, dodnes jsou VULCANO považováni za jednu z vůbec prvních black / death spolků pocházejících z latinské Ameriky.

Historie brazilské skupiny VULCANO sahá až do počátku 80 let, kdy se v Evropě zvedala vlna NWOBHM a tvořily se i nové extrémnější odnože metalu - Black Metal, Death Metal a nejinak tomu  bylo i v Brazíli. Založení kapely měla tehdy na starosti dvojice Zhema Paul Magrão a Carli Cooper, kteří pomohli šířit heavy metal v Brazíli, dodnes jsou VULCANO považováni za jednu z vůbec prvních black / death spolků pocházejících z latinské Ameriky.

Počátky byly opravdu krušné, ale pozvolna se skupině VULCANO i díky několika demo nahrávkám podařilo dostat do podvědomí fanoušků rodící se nové brazilské metalové scény.

První oficiální nahrávka  „Bloody Vengeance" v roce 1986  se dodnes označuje spíše za brazilský black metal a doslova šokovalo mnoho lidí svými texty a syrovým zvukem.

Postupně kapela nabývala na popularitě, v následujících letech vydala alba "Anthropophagy" (87) , "Who Are The True (88) a v roce 1990 "Rat Race" , po kterém se kapela rozhodla na čas ukončit činnost.

Přestávka se však protáhla až do roku 2000, nedlouho poté je však postihla nečekaná ztráta v podobě smrti kytaristy Soto Jr. v roce 2001, což vedlo k další 2 leté přestávce, na scénu se tedy  konečně vrátila legenda VULCANO až v roce 2003 s novým albem „Tales From The Black Book" v jejíž sestavě hráli Zhema (bass), Angel (vocals), Arthur (drums), André (guitar) and Passamani (guitar). Následovalo dalších pár personálních změn v roce 2005, brzy však natočili split vinyl s kapleou Nifelheim a plně se soustředili na tvoření nového materiálu, který se jim podařilo vydat v roce 2009 u vydavatelské firmy Cogumelo Records s názvem "FIVE SKULLS AND ONE CHALICE" ,poté se soustředili v roce 2010 na jihoamerické turné a poprvé v dějinách VULCANO také na turné evropské.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost vidět brazilské veterány VULCANO ve sváteční den 17.11. spolu s domácími nadějnými přeskokany SPREADING DREAD a DARK REQUIEM za pouhých 149,- na místě od 19:30.

www.myspace.com/vulcanobrazil
http://bandzone.cz/spreadingdread
http://bandzone.cz/darkrequiem