OBJEV LONDÝNSKÉ INDIE SCÉNY OPĚT V PRAZE!

Postjazz Portico Quartetu je "magickou kombinací minimal music Steva Reicha, Radiohead a severské melancholie ECM." Portico Quartet, horký objev dekády, balancuje na hraně anglického hudebního novátorství, jazzové invence a tvrdohlavosti indie scény.

Spolu s Radiohead byli nominováni na prestižní cenu Mercury, zatímco jejich poslední deska Isla, kterou vydal Peter Gabriel na své značce Real World, bleskurychle pronikla do žebříčku iTunes.

Skupina byla senzací jazzového podia megafestivalu Glastonbury, vlivný časopis Mojo píše: "magická kombinace minimal music Steve Reicha, Radiohead a severské melancholie ECM." Na rozdíl od progresivních fúzí vás ale Portico přinutí k tanci. Skupina je přitom na hony vzdálená nujazzovým klišé, vytváří transovní hudbu jen s akustickými nástroji: basou, saxofonem a nekonvenčními perkusemi.
Bubeník hraje na sestavu plechových bubnů Hang, které připomínají steel-drums z karibských karnevalů, ale ve skutečnosti byly s hodinářskou přesností vyrobeny inovativními nástrojáři ve Švýcarsku.

Členové skupiny studovali v Londýně africké nástroje i indonéský gamelan, a přinášejí hudební svědectví z etnicky promíchané čtvrti Hackney, která vstoupila do londýnských dějin svým černošským starostou, a v níž mají většinu afričtí imigranti a jamajští rastafariáni. Bodem zlomu bylo album Knee Deep In The North Sea, které vzbudilo poprask mezi DJi i kritiky a přineslo zmíněnou nominaci Mercury. Druhé album natočil s Portico Quartet rockový producent John Leckie v legendárním studiu Beatles, Abbey Road.

Hudební ukázky a videa:
http://porticoquartet.com/
http://www.myspace.com/porticoquartet

Více na www.rachot.cz

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis

Ceny:
Předprodej:
Do 20. 2. 2011: stání 200 Kč, sezení 250 Kč
Od 21. 2. 2011: stání 250 Kč, sezení 300 Kč
Na místě: 300/350 Kč

Portico Quartet /UK/
25. 3. 2011 /pá/, 19:30, Palác Akropolis