Ponec zahajuje novou sezónu na baru i na parketě

Divadlo Ponec na sklonku babího léta otevírá další sezonu, kterou “našlápne” 30. září outdoorová taneční cykloperformance skupiny NANOHACH, komorní show nových barmanů a tančírna salsy.

Pokračujeme dále v úspěšném projektu tančíren, na říjen jsme společně s nakladatelstvím Argo připravili tančírnu argentinskou. Do divadla totiž 19. října zavítá světově proslulý spisovatel Robert Fulghum, který zde přečte ukázku ze své nové knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka a spolu s manželkou zasvětí diváky do krás argentinského tanga. K tanci zahraje kapela Rehenes del Tango.

Navazujeme také na dramaturgické linii T.VAR. neboli taneční var, která si klade za cíl nabídnout českým tvůrcům žijícím dlouhodobě v zahraničí prostor pro uvedení svých nejnovějších děl. 17. října se představí se svým nejnovějším projektem Jana Bárta, umělec usazený dlouhodobě v Holandsku.

Další říjnovou premiérou je dílo MONO slovenské Debris Company, které bude uvedeno 12. 10. v české premiéře v rámci festivalu HYBAJ HO! Tato choreografie získala na Slovensku hned 2 nominace v rámci prestižní divadelní ankety DOSKY - za nejlepší inscenaci a scénickou hudbu.

V říjnovém programu dále nebudou chybět hosté divadla - Pražský komorní balet, oblíbení yoyaři nebo Monika Rebcová se svým africkým večerem.
Uvádíme také reprízy souborů jako VerTeDance, NANOHACH, DOT504 či Farma v jeskyni. Farma v jeskyni si připravila na začátek měsíce dokonce speciální večer, v rámci kterého budete moci nahlédnout do způsobů tvorby tohoto dnes již ve světě proslaveného souboru, jehož režisér si v letošním roce odnesl cenu Evropské komise The New Theatrical Realities.

Tradičně se divadlo také otevírá i těm nejmenším divákům - hrajeme interaktivní představení pro děti a studenty škol a od října bude opět probíhat pravidelná výuka Dětského studia divadla Ponec. 21. září se můžete přijít se svými dětmi podívat na seznamovací hodinu od 15.30.

Těšíme se na vás v nové sezoně!

www.divadloponec.cz