CHYSTÁ SE 13. ROČNÍK FILMOVÉHO FESTIVALU MANHATTAN SHORT

DIVÁCI Z VÍCE NEŽ DVOU STOVEK MĚST NAPŘÍČ 6 KONTINTY SE SPOJÍ NA 1 TÝDEN, ABY ROZSOUDILI 10 FINALISTŮ.

Čeští filmoví fanoušci mají ojedinělou možnost se v pražském Biu Oko 30. září 2011 od 20.30 hodin připojit k festivalovým divákům přehlídky Manhattan Short a zhlédnout a následně rozsoudit tvorbu již zavedených filmařů či nových objevů. Během jednoho týdne více než 100.000 diváků v kinosálech od Petrohradu po Buenos Aires, od Kathmandu po Perth společně vyberou, kdo z 10 finalistů se letos stane vítězem.

Organizátoři festivalu Manhattan Short vybrali 10 snímků z celkového počtu 598 přihlášených původem z 48 zemí. Každý film má maximální délku 18 minut. Tento rok se do festivalového finále dostaly filmy z Austrálie, Kanady, Skotska, Švédska, Švýcarska, Maďarska, Peru, Egypta a dva filmy z USA.

Staň se porotcem!
Každý, kdo se zúčastní festivalu Manhattan Short, nebude pouze v roli diváka. Stane se navíc součástí obří poroty. Každý divák dostane při vstupu do sálu hlasovací kartičku, na kterou zaznamená jméno filmu, o kterém si myslí, že by měl vyhrát. Výsledky hlasování budou oznámeny v New Yorku 2. října ve 22. hodin (3. října v 4. hodiny ráno pražského času).

Budoucí Oscaroví režiséři
Finalisté či přímo vítězové minulých ročníků festivalu se v minulosti stali nejednou nositeli Oscara za nejlepší krátkých film. I proto je festival Manhattan Short považován za inkubátor budoucích velkých režisérů.

“Cíl mnoha festivalů je objevit a ukázat nové talenty, opravdový cíl našeho festivalu je spojit komunity skrz příběhy z celého světa,” říká Nicholas Mason, zakladatel a ředitel festivalu Manhattan Short.

“Ani v mých nejdivočejších snech bych si nepředstavoval, že z něčeho tak malého, čím byl festival Manhattan Short před 13 lety, kdy jsme pouštěli pár krátkých filmů na přívěs náklaďáku v Manhattnu, se jednou stane celosvětová akce podobná Dnu Země, akorát s filmy,” dodává Nicholas Mason.

Více informací o promítaných filmech společně s rozhovorem všech 10 finalistů zde: www.manhattanshort.com.

Finalisté Manhattan Short pro rok 2011
"Incident By A Bank" (Ruben Ostlund) Švédsko
"Sexting" (Neil LaBute) USA
"DIK" (Christopher Stollery) Austrálie
"The Forest" (György Mór) Maďarsko
"Mak" (Geraldine Zosso) Švýcarsko
"A Doctors Job" (Julio Ramos) Peru
"I Love Luci" (Colin Kennedy) Skotsko
"David & Goliath" (George Zaverdas) USA
"The Legend of Beaver Dam" (Jerome Sable) Kanada
"Martyr Friday" (Abu  Bakr Shawky) Egypt
V ČR uvidíte: Bio Oko, 30. září od 20.30 hodin | Vstupné 80 Kč