Erik Truffaz 4tet. IN BETWEEN tour featuring Anna Aaron as special guest & support

NEJVĚTŠÍ EVROPSKÝ TRUMPETISTA A NEÚNAVNÝ HUDEBNÍ NOVÁTOR ERIK TRUFFAZ PŘEZDÍVANÝ MILES DAVIS ACID JAZZU PŘIJÍŽDÍ SE SVÝM KLASICKÝM KVARTETEM PŘEDSTAVIT AKTUÁLNÍ ALBUM IN BETWEEN. JAKO PŘEDKAPELA A SPECIÁLNÍ HOST VYSTOUPÍ ŠVÝCARSKÁ PÍSNIČKÁŘKA ANNA AARON!

Eric Truffaz, špička evropského jazzu, natočil přes deset alb a prosadil se v USA. "Jazz se šťávou i duší, a spoustou otevřeného prostoru," napsal o něm Rolling Stone. “Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou," píše časopis JazzTimes. Ve Švýcarsku narozený a ve Francii žijící trumpetista, přezdívaný jako "Miles Davis acid jazzu" se svým kvartetem spojuje jazzové experimenty, drum’n’bass a hip-hop.

Truffaz se narodil roku 1960, ve třinácti letech se svojí první kapelou zpíval rock and roll a zároveň objevil Milese Davise a jeho nadčasové album Kind of Blue. Na konzervatoři v Ženevě hrál hudbu Mozarta a Verdiho, roku 1990 založil skupinu Orange a o rok později získal prestižní francouzskou jazzovou cenu Prix Special. Roku 1994 vydal své první album pod vlastním jménem a vystoupil na jednom z nejvýznamnějších evropských jazzových festivalů v Montreux. Získal kontrakt u EMI France, roku 2000 pronikl před americké publikum, kde jeho nahrávky vydává legendární jazzová značka Blue Note. Kritika přirovnává Truffaze nejen jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi: "s použitím minima tónů vytváří extatickou zvukovou atmosféru," píše časopis Rolling Stone.

Hudební ukázky a videa:
http://www.eriktruffaz.com/index.php
http://www.myspace.com/truffaz

Více informací:
http://www.rachot.cz

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis

Vstupné:
Předprodej: stání 460 Kč, sezení 510 Kč
Na místě: stání 550 Kč, sezení 600 Kč