Found & Lost – taneční duet švédské choreografky pro dvě silné ženy

V divadle Ponec se bude ve středu 18. května od 20.00 hod. konat komponovaný večer, v rámci kterého bude uvedena pražská premiéra nevšedního tanečního duetu z dílny tanečního souboru VerTeDance a švédské choreografky Charlotty Öfverholm s názvem Found & Lost. Po představení se těšte na koncert kladenského hudebního tělesa ZRNÍ, které své písně charakterizuje jako kladenskej uhelnej zen.

Charismatická choreografka, tanečnice a performerka Charlotta Öfverholm je známá svými vynalézavými, burleskními útoky na tanec a představuje fyzicky náročné, syrové pohybové divadlo. Ve své choreografické tvorbě kombinuje tanec, divadlo, ale nebojí se i dalších experimentů. Jejími tématy jsou především křehkost a brutalita mezilidských vztahů a rozkladná agresivita současného světa. Nevyhýbá se drsným, někdy až sebedestruktivním obrazům lidského těla. Její nejnovější dílo Found & Lost je fyzickou, poetickou a humoristickou podívanou. Choreografka se v něm zabývá především hledáním sebe sama skrze druhého člověka. “To, co dáte, také dostanete zpět. Hlas matky se vrací až do doby, než se rozhodnete vyrůst nebo zestárnout,” říká Öfverholm a dodává: “Jediná věc, kterou máte pod kontrolou, jste vy sami...”

Charlotta Öfverholm pochází ze Švédska, ale dlouhou dobu žila a pracovala v New Yorku, kde tančila se skupinami, jako například Bill T. Jones/ Arnie Zane Dance Copany, s Dwightem Rhodenem (Desmond Richardsons Complexions) či s Footprints Dance Company. V letech 1998–2000  působila také v proslulém londýnském souboru DV8 Physical Theatre. V Čechách se proslavila spoluprací s choreografem Janem Kodetem na díle „Lola a Mr. Talk“, které bylo nominováno na cenu Thálie v roce 2005.

Kapela ZRNÍ, jejíž koncert bude následovat ihned po představení, je na české scéně naprostým originálem. Její zvuk je ovlivněn rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli i rychlými pohyby strojů. Sdělení jejich písní jsou velmi emotivní a naléhavá. Prochází od ponurých nočních ulic, plných zimy a strachu, až k naprosté euforii a fascinaci z maličkostí.

Vstupenky na celý večer za 90 Kč a 160 Kč v předprodeji v divadle Ponec a za 120 Kč / 190 Kč v den konání představení a dále v předprodeji na pokladně divadla v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream. Více na www.divadloponec.cz.