Klienti Naděje v krásných autech

Do otrokovické pobočky Naděje zavítali ve čtvrtek 18. srpna 2011 členové Veterán klubu Kroměříž. Zahradu odpoledne zaplnila krásná historická auta české i zahraniční výroby.

Klienti i zaměstnanci měli možnost se projet například v Jaguáru z padesátých let dvacátého století, v závodním autě s neobvyklým designem i názvem Robin Hood, v autě předválečné výroby Škoda Rapid, vojenských terénních autech z poloviny minulého století a v dalších krásných vozidlech. „Spanilá jízda“ po Otrokovicích byla mimořádným zážitkem i pro obyvatele města a byla především velkou zábavou pro klienty. Součástí odpoledne byla i malá zahradní párty uspořádaná pro členy Veterán klubu Kroměříž. Po zahradě Naděje se tak procházeli dámy i pánové oblečeni tu ve sportovním obleku z třicátých let dvacátého století, tu ve vojenské uniformě či závodní kombinéze. Bylo to moc příjemné netradiční setkání. Velmi děkujeme lidem z Veterán klubu Kroměříž, kteří se nám  rozhodli jen tak udělat radost.

Pobočka Naděje v Otrokovicích nabízí sociální služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Je zde Domov s celoročním trvalým pobytem a stacionář pro týdenní a denní pobyt. Někteří z klientů již obývají byty chráněného bydlení mimo areál domova. V sociálně terapeutických dílnách mohou uplatnit své rozvíjející se schopnosti, zejména v Café Naděje přímo ve městě, která se stala dostaveníčkem maminek s dětmi, seniorů a dalších obyvatel města.