Shall We Dance? Smím prosit? Tančírna divadla Ponec v rytmech swingu

Divadlo Ponec připravilo na pátek 4. března od 20 hod. jedinečný večer, v rámci kterého si diváci mohou vychutnat bláznivé improvizované představení Vojty Švejdy a Jana Kalivody Famfuláre inspirované obdobím, kdy se swing tančil všude ve světě a navíc si po jeho skončení zatančit přímo na scéně a za doprovodu živé hudby.

Taneční ukázky z lekcí swingu, včetně proslulého kroku Lindy Hop připraví po skončení představení taneční studio Zig-Zag. Dámy, cigaretku na špičku a rukavičky do kabelky. Pánové, oprašte své klobouky a nechte rozletět své motýly. Čeká vás večer v duchu noblesních časů našich prarodičů a tet.

Tzv. tančírny patří do nové dramaturgické linie divadla Ponec, která si klade za cíl obohatit tradiční divadelní zážitek. Nabízí divákům, bez ohledu na věk či taneční zkušenosti, možnost užít si aktivně celý večer, naučit se základy různorodých tanců, vždy s ohledem na téma daného večera. V lednu byla na programu pravá romská zábava s Annou Polívkovou a taneční skupinou SALUT ROMA, v únoru se zapojili diváci do víru brazilských tanců pod vedením zkušených tanečníků ze souboru Farma v jeskyni. Na duben se připavuje tančírna v duchu flamenca.

Vstupenky na celý večer za 90 Kč a 160 Kč v předprodeji v divadle Ponec a za 120 Kč / 190 Kč v den konání představení a dále v předprodeji na pokladně divadla v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream. Vstup na tančírnu (cca od 21 hod.) je zdarma. Více na www.divadloponec.cz nebo www.zig-zag.cz