Synchronicity – derniéra autorské inscenace Michala Záhory

Divadlo Ponec uvede 4. dubna od 20 hod. v derniéře projekt Michala Záhory Synchronicity, taneční duet zachycující skryté souvislosti motivů chování lidí, které vycházejí z vnitřních, nevědomých impulsů.

Tato neodolatelně upřímná hra o partnerském nesouladu i disharmonii vlastních představ získala nominaci na Cenu SAZKY za „objev v tanci” 2006. Lea Švejdová si navíc za svůj výkon odnesla ve stejném roce Cenu za interpretaci. Michal Záhora je tanečníkem, choreografem a pedagogem. Jako tanečník získal ojedinělé a široké zkušenosti v zahraničních angažmá tanečních souborů (soubor Roberta Zapally /Itálie/, národní soubor Carte Blanche /Norsko/, Scottish Dance Theatre /V. Británie/) a také při spolupráci s mnoha zahraničními choreografy. Od roku 2005 je členem české skupiny NANOHACH v rámci které vytvořil ještě představení Resonance.

Oba projekty byly prezentovány s úspěchem u diváků i kritiky nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Michal Záhora je od roku 2009 ředitelem Konzervatoře Duncan centre a v tomto roce je jedním z členů mezinárodní poroty festivalu Česká taneční platforma.

Vstupenky na celý večer za 90 Kč / 160 Kč v předprodeji v divadle Ponec a za 120 Kč / 190 Kč v den konání představení a dále v předprodeji na pokladně divadla v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream. Více na www.divadloponec.cz