Mateřská škola s výukou anglického jazyka

Naše mateřská škola byla otevřena 31. 8. 1983. Byla postavena jako montovaná stavba z dřevěných dílců dovezených z Finska. Je to dvoupodlažní budova se zahradou. Nejen v minulosti, ale i v současnosti se naše škola stala cílem řady zahraničních návštěv a to nejen z Evropy, ale například až z Japonska.

Je vybavena vším potřebným – má čtyři třídy, z toho tři třídy MŠ, jedna třída je pronajata jako soukromá třída s programem v anglickém jazyce s rodilími mluvčími. Na eventuální spaní po obědě mají děti čtyři samostatné ložnice. Jídlo (obědy se k nám dovážejí, svačiny se připravují u nás) se podává v jídelně. Na hraní dětem slouží prostorná zahrada s třemi pískovišti a dřevěné prolézačky. Dětem jsou na hraní k dispozici také tři dřevěné domky, lokomotiva, skluzavky a houpačky.

Třídy jsou vybaveny počítači přizpůsobenými menším dětem včetně software v českém i anglickém jazyce, na kterých si děti mohou hrát i učit, jak jazyk tak kombinační, matematické a rozpoznávací schopnosti.
 
Pravidelné akce:
- 1x týdně aerobic
- hra na flétnu
- besídky pro rodiče, výstavy prací dětí apod.
 
Téměř každoročně se pořádají výlety. Pravidlem jsou taktéž časté návštěvy divadelních představení pro děti. Někteří umělci a šikovní lidé zajíždějí i k nám do školky, jako např. kouzelník, či chovatelé dravých ptáků, kteří k nám přivezli již několikrát ukázat své opeřené kamarády.