Masopust na Žižkově i pro děti

Každý ze čtyř dnů masopustních oslav na Žižkově nabídne ve svém programu i zábavu určenou dětem.Začíná se v sobotu 5. března v Paláci Akropolis, kde ve 14.00 hodin vypukne maškarní odpoledne pro děti.

Až do 16.00 hodin se tu bude soutěžit, tancovat a zpívat s Divadlem v Pytli Petra Stolaře. Vstupenky za symbolickou cenu 20 Kč jsou již v prodeji v pokladně Paláce Akropolis. „Důvodem zavedení vstupného byl mimořádný zájem o akci v posledních letech. Kapacita sálu přestala dostačovat, proto jsme zavedli symbolický registrační poplatek, který dá rodičům jistotu, že při zakoupení vstupenky nebudou s dětmi z kapacitních důvodů odmítnuti,“ uvedl mluvčí radnice Jan Sotona.

V neděli 6. března se v Domě dětí a mládeže Ulita Na Balkáně uskuteční od 14.00 do 16.00 hodin dětské masopustní odpoledne plné tvoření. Děti si v dílnách mohou vlastnoručně vytvořit kostým, ve kterém se pak v úterý můžou vydat do masopustního průvodu. S pomocí lektorů tady budou vznikat kostýmy žižkovských Pepíků a jejich slečinek, ale také kostýmy členů žižkovské galerky – lupičů a dalších pobudů – a po nich pasoucích policajtů.

V hospodách na Žižkově se hrálo a tancovalo. I tohle se v Ulitě připomene a kdo z dětí bude chtít, může se s tanečnicí naučit žižkovský taneček. A ani tentokrát nebude chybět Divadlo v Pytli! Vstup je zdarma.

Na pondělí 7. března je v kině Aero od 15.30 hodin připraveno promítání filmu Fimfárum – Do třetice všeho dobrého. Vstupenky jsou zdarma a je možné je rezervovat na tel.: 608 330 088 nebo www.kinoaero.cz. Lze si je vyzvednout v pokladnách kina Aero nebo Světozor.

www.praha3.cz