Právě se nacházíte:

Organizujeme dětské tábory

KKKS-Splávek je nezávislá nezisková organizace, která funguje na základě dobrovolnosti jednotlivých členů. Nepobíráme žádné dotace a je pravidlem, že si vedoucí a praktikanti, kteří jedou na tábor většinou v době vlastní dovolené, ještě přispívají na stravu. Nefungujeme na komerčním základě a jedinou odměnou je kupa legrace, kterou si při práci s dětmi užijeme.

Naše táborová základna Střelnice je bývalá vojenská střelnice, která dříve tvořila součást roty pohraniční stráže Tokániště. Nachází se blízko hranice s Rakouskem a za minulého režimu se tudíž celé území nacházelo ve veřejnosti nepřístupném a střeženém pohraničním pásmu. Také díky tomu je zde dodnes poměrně neporušená nádherná příroda. Tábor je na břehu říčky Dračice, která přitéká od rakouských hranic a později se vlévá do řeky Lužnice u Suchdola nad Lužnicí. Ve zděné budově, jejíž součástí je bývalá střelecká věž, se nachází patřičně vybavená kuchyně, v níž jídlo připravují "naši kuchaři" pod vedením profesionála. V budově se nachází také marodka a společenská místnost, která se využívá hlavně v případě špatného počasí a dále slouží např. k premiérovým projekcím filmů a seriálů, natáčených v posledních letech speciálně k celotáborové hře.

 
Děti jsou ubytovány ve stanech s podsadou. K dispozici jsou chemická WC a sprcha s teplou vodou. V horkých dnech se mohou táborníci osvěžit v řece Dračici nebo s oddílem navštěvují nedalekou pískovnu. V okolí je k vidění celá řada zajímavých míst, kam se dostáváme hlavně v rámci puťáků – nádherné pískovny s písečnými plážemi, Třeboň se spoustou památek, hrnčířská dílna v nedalekém Klikově, zaniklé vesnice nebo třeba osady Paříž, Malý a Velký Londýn nebo Bosna. 
 
Tábory, které pořádáme, nemají žádný konkrétní vzdělávací program. Velký důraz ale klademe na vztah k přírodě, klasické trampské a tábornické dovednosti a na tzv. kolektivního kamarádského ducha.
 
Tábor je určen pro cca 50 dětí ve věku od 7 do 15 let. Výhodou takto „malého“ tábora je to, že se všichni vzájemně znají. Děti jsou rozděleny do oddílů podle věku a tomu jsou přizpůsobeny i jednotlivé akce. O děti se starají zkušení vedoucí a praktikanti, z nichž někteří mají pedagogické vzdělání nebo absolvované příslušné akreditované odborné kurzy a řada z nich dlouhou praxi v práci s dětmi. Převážnou většinu těchto vedoucích a praktikantů pak tvoří lidé, kteří jezdili na naše tábory odmalička. Každý náš tábor má jinou celotáborovou hru, které je podřízena většina programu a činností.
 
Kromě celotáborovky vymýšlíme pro děti řadu dalších her, soutěží a legrací, jako je např. divadelní představení, oblíbené manévry, noční bojovka se strašidly, večerní hry v lese a mnoho jiných. K tradičním akcím patří rovněž puťák s přenocováním mimo tábor trvající 3 dny (pro starší děti) a 2 dny (pro oddíly menších dětí).
 
Cílem všech našich akcí není nic jiného než děti pořádně pobavit, něco málo naučit a hlavně v nich zanechat pěkné vzpomínky na prázdniny se Splávkem, případně z nich vychovat naše následovníky.